Mühendislerimizi arayın : +90 (224) 250 21 12

Mühendislerimizi arayın : +90 (224) 250 21 12

En Yeni

Somunlu Trifonlu Kelepçe

Ürünlerde
ALIŞVERİŞ YAPIN
ve TASARRUF EDİN
En Yeni

Somunlu Trifonlu Kelepçe

Ürünlerde
ALIŞVERİŞ YAPIN
ve TASARRUF EDİN

Son Fırsatlar

Tesisat

Her Ay Başı İndirim

#BRSY20

Son Fırsatlar

Kombi

Buderus Ürünlerde

#BUDERUS

Son Fırsatlar

Oda Termostatı

Özel İndirimler

#EBURSAY
Radio Filter – Product category (Shop template)

Son Fırsatlar

Kombi

Buderus Ürünlerde

#BUDERUS

Son Fırsatlar

Oda Termostatı

Özel İndirimler

#EBURSAY
  • 19%
    1 1/4″ Somunlu Trifonlu Kelepçe
    Orijinal fiyat: ₺11,10.Şu andaki fiyat: ₺8,95.
Bazı seçenekleri seçin
Radio Filter – Product category (Shop template)
  • 19%
    1 1/4″ Somunlu Trifonlu Kelepçe
    Orijinal fiyat: ₺11,10.Şu andaki fiyat: ₺8,95.

Bazı sistemlerin monte edilmesinde somunlu trifonlu kelepçe kullanılması gerekir. Çeşitli sistemlerin sabitlenerek tesisat borularında aktif olabilmeleri trifonlu kelepçe sayesindedir. Kelepçeler yatay veya dikey olarak her türlü uyum sağlayabilmektedir. Bununla birlikte bu yardımcı aletler tavan, zemin ve duvara sabitleme olanağı sağlayacak şekilde üretilmiştir. Somunlu trifonlu kelepçe tornavida ile kolayca monte ve demonte edilebildikleri için oldukça kullanışlı bir sabitleyici olarak her türlü sistem için uygundur.

Ayrıca bu bağlantı ürünlerinin güvenlik kilidi ayarlama sırasında oluşabilecek aksilikleri bertaraf etmektedir. Kelepçeler mikron çinkodan yapıldığından oksitlenmeye karşı dirençlidir. Bu yüzden uzun yıllarca kullanım sağlanabilmektedir. Sabitleme için kullanılan bu ürünler gerektiğinde çıkarılarak başka bir yere monte edilebilecek kapasitededir.
Somunlu trifonlu kelepçe oldukça pratik monte araçlarıdır. Birçok sistem üzerinde bağlantı sağlayabilmektedir. Esnek yapıya sahip olmamalarına karşın dikey, yatay veya düşey pozisyonda sistem sabitleyebildiğinden kullanışlı ürünlerdir. Montaj alanı ne olursa olsun hemen hemen her alanda etkili bir sabitleme aracıdır. Bununla birlikte paslanmaz yapısı sayesinde suya ve hava değişimlerine karşı oldukça dirençlidir. Yuvarlak yapısı ile birçok ürünle uyumludur. Darbelere karşı da dayanıklı yapıda olduğundan bir kere sabitlendiğinde kolay kolay sökülmez. İçeriğinde bulunan kauçuk lastik sayesinde sesi, ısıyı ve titreşimlerin emilimini gerçekleştirir. Bu sayede monte edilen sisteminde korunmasında etkili olmaktadır. Somunlu trifonlu kelepçe yardımı ile montaj olan sistemler oldukça güvenli bir yapıya sahiptir.
Elbette ki birçok sabitleme kelepçesi bulunmaktadır. Somunlu trifonlu kelepçe ürünleri oldukça kullanışlı ve uyum gösteren sabitleyicilerdir. Özellikle ses emilimini sağlayan izolasyon lastikleri belli bir sesi ayrıştırma kapasitesine sahiptir. Bu tip kelepçelerin bir özelliği de hava kanalları için uygun olmasıdır. Bunun yanı sıra trifonlu kelepçe modelleri isteğe bağlı olarak lastikli ve lastiksiz olarak kullanım sağlayabilmektedir. İhtiyaca bağlı olarak modeller arasında ufak tefek farklılıklar oluşabilmektedir. Kullanım alanına göre de kelepçe ölçüsünde değişimler söz konusu olabilmektedir. Monte edilecek sisteme göre sabitleyici kelepçe almanız son derece önemli olacaktır. Her ne kadar montaj işlemlerinde uyum sağlasa da her sistemin farklı bir çap alanı bulunmaktadır.
Somunlu trifonlu kelepçe genellikle doğalgaz tesisatlarının montajında kullanılmaktadır. Hava kanallara uyum sağlaması oldukça güvenli bir montaj sağlamasına etkendir. Bunun yanı sıra suya dirençli yapısı sayesinde su tesisatlarında da kullanımı oldukça yaygındır. Yapı gereği dirençli bir ürün olan kelepçeler yangın borularının inşasında da mükemmel bir sabitleyici olarak kullanılmaktadır. Sistemlerin farklı boru yapıları gereği somunlu trifonlu kelepçe ölçülerinde de farklılık gözlemlenmektedir. Ancak bunun seçimini yapacak kişiler tesisat teknisyenleri olacağından kullanıcılar için çokta önem teşkil etmeyecektir. Kelepçelerin somunlu olması montaj kolaylığı sağlayan en büyük etkendir. Montaj sırasında rahat bir çalışma sergilemek açısından bu özelliğin dikkate alınması çok önemlidir. Bağlantının daha güvenli olması açısında sıkıştırmalı kelepçeler oldukça idealdir.
Trifonlu Kelepçe
Somunlu Trifonlu kelepçe modelleri oldukça pratik montaj yapmanıza yarar. Bununla birlikte trifonlu kelepçe modelleri plastik bir dübel olarak tasarlanmıştır. Tornavida kullanımına da oldukça elverişli olan sabitleme araçları en çok kullanılan yapı malzemelerindendir. Özellikle inşaat alanlarında su ve doğalgaz borularının oluşmasında önemli rol oynarlar. Dayanıklı yapıları ömür boyu kullanıma neden olmaktadır. Kelepçelerdeki vidalar montaj esnasında oldukça pratiktir. Her yönde kullanabiliyor olması montaj esnasında teknisyenlerin çok daha kolay hareket etmesine sebebiyet vermektedir.
Kelepçelerde kullanılan çinko malzemesi su ve havaya karşı direnç sağladığından paslanma yapmamaktadır. Buda çok uzun süreler kullanmanı sağlamaktadır. Somunlu trifonlu kelepçe özelliklerine göre on bir ayrı ürün olarak incelenmektedir. Buna göre standart trifonlu, somonlu, uzun, kısa, spring, ağır yük, PVC, kombi, paslanmaz somonlu ve paslanmaz trifonlu olarak satışa sunulmaktadır.
Trifonlu Kelepçe Lastiksiz
Bir somunlu trifonlu kelepçe modeli olan trifonlu kelepçe lastiksiz olarak oldukça kullanışlı olmaktadır. Trifonlu kelepçelerin lastiksiz olması ile birlikte çok daha verimli bir montaj sağlanmaktadır. Kelepçeler montaj unsuruna göre lastikli veya lastiksiz olarak satın alınmaktadır. Lastiksiz kelepçeler yüzeye oturtularak boruların birbirlerine geçmesinde etkili olmaktadır. Teknisyen bilgisi trifonlu kelepçede lastik olup olmaması yönünde kullanıcıları aydınlatacaktır. Montaj sırasında bir aksilik sonucu ürüne bağlı olan cıvataların düşmesini engellemek amacı ile kullanılan pullar oldukça sağlıklıdır. Bir sistemin aktif konuma geçirmek için kurulması gerekir. Özellikle binalarda doğalgaz ve suyun dairelere gelebilmesi için boru montajının yapılması çok önemlidir. Düzgün bir montaj için en ideal sabitleyici ürünler somunlu trifonlu kelepçe cinsleridir. Kelepçe modellerinde oluşan farklılıklar boru ünitelerinin durumuna göre değişebilmektedir. Her sistemin ayrı bir sabitleyici düzeneği bulunmaktadır. Genellikle bu sistemler doğalgaz ve su kullanımın sağlanması açısından binalara önceden döşenmektedir. Elbette ki kelepçenin cinsine göre somunlu trifonlu kelepçe fiyatları değişkenlik göstermektedir.
Uzun Trifonlu Kelepçe
Somunlu trifonlu kelepçe boru uzantılarının hat halini almasını sağlamak için geliştirilmiştir. Uzun ve kısa tipte trifonlu kelepçeler bulunmaktadır. Uzun trifonlu kelepçelerde fark kelepçenin uç kısmının uzun olmasından kaynaklanmaktadır. Bunlara aynı zamanda Y kelepçe adında verilmektedir. Uzun trifonlu kelepçe kendinden vidalıdır. Uzun olmasının sebebi vidasından kaynaklıdır. Tıpkı diğer trifonlu kelepçeler gibi uzun cinside duvar, tavan ve zeminlerde birleştirici niteliktedir. Uzun trifonlu kelepçeler montajların içten de sabitlenmesinde aktif rol oynamaktadır. Bu sayede sabitleme işlemi çok daha sağlam olmaktadır. Elbette ki uzun trifonlu kelepçeler her sistem üzerinde uygulanmamaktadır.
Bununla birlikte uzun özelliğe sahip somunlu trifonlu kelepçe çift katı performans gücü alınır. Yıldız başlığı ve altı köşeli bağlantı noktaları ile boruların çok daha sağlam tutturulmasını sağlamaktadır. Elbette ki montaj kolaylığın yanı sıra demontaj yapıldığında da pratiklik sağlamaktadır. Termal olarak genleşmeye karşı oldukça güçlü yapısı bulunmaktadır. Ses ve titreşimlere karşı gelişmiş yapısı ile emilim sağlayabilmektedir. Kullanılması gerekli sistemlerde teknisyenler uzun trifonlu kelepçe ürünleriyle montajlama yapacaklardır. Bu sayede boru sisteminde kesinlikle kayma olmamaktadır. Genellikle somunlu trifonlu kelepçe çeşitlerinin hiçbirinde sorun yaşanmamaktadır. Ancak olası bir aksilik karşısında her zaman hazırlıklı olmakta fayda vardır. Kelepçelerin genel amacı birleştirici destektir. Boru montajlarında kelepçe kullanımı mecburi bir durumdur. Uzun trifonlu kelepçelerde ölçü grubuna göre dörde ayrılır. Uzun kelepçede temel ölçüler 3/8- ¼, 1 ½- 67-71, 2 2/2 116-125, 129-141 olarak gözlemlenmektedir. Ancak on sekiz adet farklı ölçüde uzun trifonlu kelepçe ürünü bulunmaktadır. Kelepçelerin ölçüsü dışında çalışma yükü ve kopma yükü de dikkate alınmalıdır.
Kısa Trifonlu Kelepçe
Uzun trifonlu kelepçelerin yanında birde kısa modelli trifonlu kelepçeler bulunmaktadır. Somunlu trifonlu kelepçe uzun ve kısa olarak işlev sağlamaktadır. Kısa olanlar uzun olanlara nazaran çok daha küçük kalmaktadır. Ancak oda boruların içten bir şekilde sıkışmasında etkilidir. Bununla birlikle tıpkı uzun trifonlu kelepçeler gibi kısa olanlarında kendinden vidası bulunmaktadır. Elbette ki uzun ve kısa trifonlu kelepçelerde fiyat farklılıkları olacaktır. Ancak genel olarak bakıldığında kelepçelerin amacı boruları bir arada tutmaktır. Arada farklılıklar olsa da boruların özelliklerine göre kullanım oluşturmaktadır. Bir sürü boru çeşidi bulunmaktadır. Hepsini aynı özellikteki kelepçelerle birleştirmek olanaksızdır. Bu sebeple birbirinden farklı trifonlu kelepçeler üretilmiştir. Zaten bu ürünler inşaat alanlarında boru döşemesinde kullanılmakta ve toptan alınmaktadır. Somunlu trifonlu kelepçe fiyatları türüne göre değişse de oldukça makul fiyatlardan satışa sunulmaktadır.
Trifonlu Somunlu Kelepçe 11- 4
Somunlu trifonlu kelepçe ölçüleri monte edilecek olan boru ölçülerine göre alınmalıdır. Boru ve kelepçe arasındaki uyumsuzluklar sabitlemeyi olumsuz etkileyecektir. Bu yüzden boru ölçülerine bakılaraktan somunlu kelepçe alınmalıdır. Trifonlu somunlu kelepçe 11-4 ölçülerine sahip olanlar doğalgaz borularının montaj işlemlerinde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bununla birlikte 11-4 kelepçe ölçütü olan bir ürünün sıkma aralığı 39- 46 olmaktadır. Kelepçe ölçütlerinde bu detaya dikkat edilmesi son derece önemlidir. Borular kelepçelerle uyum sağlayamadığında problemler oluşturmaktadır. Bu yüzden boruları kaldırabilecek ölçütte kelepçe kullanımı yapmak gerekir. Genellikle Somunlu trifonlu kelepçe fiyatları adet fiyatı oldukça uygundur. Bir boru hatlarının döşenmesinde birçok trifonlu kelepçeye ihtiyaç vardır. Bu sebeple kelepçeler ihtiyaç dahilinde toptan satın alınmaktadır. Bununla birlikte boru döşemesi yapan her tesisatçıda bu ürünler bulunmaktadır. Günümüzde somunlu trifonlu kelepçeler internet üzerinden de satışa sunulmaktadır. Böylelikle çok cüzi fiyatlarla kelepçe ihtiyacı karşılanabilmektedir. Elbette ki internet üzerinden birçok Somunlu trifonlu kelepçe fiyatları ile karşı karşıya kalmak mümkündür. Böyle durumlarda kelepçelerin özellikleri son derece önemlidir. Ucuz olan somonlu kelepçeyi alarak kar sağlamak diye bir durum söz konusu değildir. Burada önemli olan tesisat borularınıza en uygun nitelikteki trifonlu kelepçe tercihi sağlamaktır. Boru döşetmek gibi bir durum içerisindeyseniz bunu tesisatçı firmanıza bırakmanız çok daha sağlıklı olacaktır. Sonuçta tesisatı yapacak olan kişi neye ihtiyacı olduğunun bilincinde olarak ürün seçimini yapacaktır.
Trifonlu Somunlu Kelepçe 3-4
Trifonlu somunlu kelepçe 3-4 en sık kullanılan kelepçe ölçülerindedir. Somunlu trifonlu kelepçe ölçütleri oldukça fazladır. Kullanım yerine göre kelepçe ölçütleri değişmektedir. Boru ve kelepçe dengesizlikleri montajın oluşumunda oldukça sorun oluşturmaktadır. Boru ve kelepçenin uyumlu olmaması ağırlığın taşınamamasına neden olabilmektedir. Bununla birlikte ölçülerin doğru eşleşmemesi genleşme sorununa yol açabilmektedir. Boru hatlarının akışını sağlanması adına somonlu trifonlu kelepçe seçimi çok önemli bir konudur. Bu yüzden en doğru kararın teknisyenlere bırakılması gerekir. Somunlu trifonlu kelepçe ürünlerinde birçok ölçü söz konusudur. Alıcılar kendi başlarına seçim yaparken yanılabilirler. Bu yüzden kelepçe seçiminde monte edilecek borunun özellikleri de dikkate alınmalıdır. Boru hareketlerini kaldırabilecek ölçüde kelepçe seçilmesi hattın düzgün döşenmesi için gereklidir. Somunlu Kelepçe 3-4 ölçüsünde bir ürün 25-30 sıkma kuvveti sağlamaktadır. Somonlu kelepçeler boru tesisatlarının işlevsel hale gelmesinde etkili destekleyicilerdir. Bu sebeple dikkatle seçilmesi gerekir. Her kelepçenin kaldırabileceği bir boru yükü bulunmaktadır. Bu sebeple parçaya değil bütüne odaklanmak çok kıymetli bir durumdur.
Somunlu trifonlu kelepçe fiyatları ölçüsüne, özelliklerine ve kullanım alanına bağlı olarak değişebilmektedir. Lastikli ve lastiksiz oluşu, uzun ve kısa oluşu ücreti etkileyen faktörlerdir. Her kelepçenin amacı sabitlemek olsa da boyutları ücreti değiştirmektedir. Trifonlu kelepçeler genel olarak doğalgaz hatlarındaki borular için üretilmiştir. Bu sebeple çok güvenli olmalıdır. Eğer montaj işleminde hata oluşursa bu çok tehlikeli bir durum olacaktır. Bu yüzden kelepçe seçimlerinde boru ve kelepçe uyumuna dikkat edilmesi esastır. Genellikle kelepçe fiyatları çok çok cüzi bir fiyattan satışa sunulmaktadır. Bunun yanı sıra kelepçelerin paslanmaz olması uzun ömürlü kullanım sağladığından oldukça ekonomik bir harcama oluşturacaktır. Genel olarak somunlu trifonlu kelepçe fiyatları 3.50 lira ile 16.00 lira arasında değişebilmektedir. Ayrıca kelepçelerin toplu halde satışı da bulunmaktadır. Örneğin on adet kelepçe 70,00 liralık bir ücretle alıcı bulabilmektedir. Elbette ki alışverişi yapacağınız toptancı ya da dükkâna göre fiyat farklılığı da mümkündür. Ancak tesisat hatlarını döşeyen kişiler boru alırken montajı sağlayacakları kelepçeleri de bir arada alabilmektedir. Bu sayede kelepçe sorunu yaşanmamaktadır. Genellikle inşaat binalarında doğalgaz boruları otomatik olarak yapılandırılmaktadır. Ancak bazen doğalgazın bulunmadığı yerlerde olmak mümkündür. Bölgelere doğalgaz geldiği zaman kişiler hat çekmek için girişimde bulunur. Bu yüzden montaj yapımında Somunlu trifonlu kelepçe ürünleri mutlaka alınmalıdır. Son dönemlerde yazlık evlerde de doğalgaz faaliyetleri sıklıkla görülmektedir.
Somunlu Trifonlu Kelepçe Fiyatları
Su veya doğalgaz boru tesisatlarının bir araya gelebilmesi için mutlaka somunlu trifonlu kelepçeye ihtiyaç duyulmaktadır. Boruyu sıkıca kavrayan kelepçeler iki borunun birbiri ile sıkışmasına sebep olmaktadır. Bu sayede doğalgaz ve su kullanıcılara ulaşabilmektedir. Boru döşenmeden kullanım olması imkânsız bir durumdur. Bu yüzden boru tesisatının kurulması çok önemlidir. Tesisatın montajlanması için somunlu trifonlu kelepçe ürünlerinin kullanılması gerekir. Boruların birbirine geçmesi ve sürekli bir şekilde birbirine bağlı kalabilmesi için bu kelepçelere ihtiyaç vardır. Somunlu trifonlu kelepçe fiyatları oldukça ekonomiktir. Tanesi beş liradan satılan bu ürünler büyük bir görev üstlenmektedir.
Somunlu trifonlu kelepçe fiyatları en ucuzu adedi 5,00 liradan satılmaktadır. Elbette ki adet fiyatı arttıkça fiyatlar artacaktır. Ancak adet ne kadar artarsa artsın bu ürünler oldukça uygun fiyat aralığına sahiptir. Elbette ki kelepçelerin özelliği fiyatların artışına sebep olacaktır. Uzun trifonlu kelepçe ile standart bir trifonlu kelepçe fiyatı bir olamayacaktır. Bununla birlikte ağır yük somonlu kelepçeler diğer kelepçelere göre çok daha pahalıdır. Ağır yük için kullanılan kelepçelerin adet fiyatı 22,00 liradan satılmaktadır. Elbette ki kelepçelerin türünün yanı sıra ölçüleri de fiyat farkına neden olacaktır. Bu sebeple kelepçe fiyatlarında değişiklik görmek mümkündür. Bunun yanı sıra ülkemizde oluşan zamlar yapı marketlerinde de kendini göstermektedir. Bu nedenle bir günün fiyatı bir günü tutmamaktadır.
Somunlu Trifonlu Kelepçe Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Somonlu trifonlu kelepçeler boruların birbirine bağlanması ve bir arada işlev sağlamasına yarayan yardımcı nalburiye ürünleridir. Uygun fiyattan satılması inşaat alanlarının ekonomisine oldukça destek olmaktadır. Su ve doğalgaz borularının döşenmesinde mutlaka Somunlu trifonlu kelepçe kullanım sağlanmaktadır. Trifonlu kelepçe alırken öncelikle boru ile uyumlu olmasına çok dikkat edilmesi gerekir. Bununla birlikle ölçü ve sıkım kuvveti güvenli montaj açısından çok önemlidir. Genellikle trifonlu kelepçelerde toplu alım daha yaygındır. Tesisatçı kişiler boru döşemesinde boruların alımı ile nasıl ilgileniyorsa onları birbirine bağlayacak ürünlerinde alımını gerçekleşmektedir. Kelepçe montajlamada oldukça rahatlık sağlamaktadır. Teknisyen kişiler boru hattının kelepçeler yardımı ile çok daha hızlı ve pratik bir şekilde sağlayabilmektedir. Her somunlu trifonlu kelepçe her boru için uygun olmamaktadır. Bu yüzden boruya göre ölçü hesaplaması yapılmalıdır. Görmeden kelepçe almak işlerin aksamasına neden olacaktır.
Somunlu trifonlu kelepçe fiyatları uygun olduğu için toptan olarak alınması çok daha uygun olmaktadır. Genel olarak işi tesisat, inşaat, hırdavat olan kişiler bu ürünleri satın almaktadır. Bunun dışında somunlu trifonlu kelepçe alımı anlamsız olacaktır. Çünkü bu ürünlerin alınması için bir boru tesisatının inşası söz konusudur.
İşin ehli kişiler hangi boruda hangi kelepçenin kullanılması gerektiğini bilir. Bu yüzden boru tesisatlarının montajında endişelenmenize gerek yoktur. Anlaşma yaptığınız tesisatçı bu konuyla ilgilenir. Somunlu trifonlu kelepçeler hırdavatçılardan alınabileceği gibi internetten de çok uygun fiyatlarda satın alınabilmektedir. Bu sebeple araştırma yapılarak en hesaplı olana yönelmek gerekir. Ancak ölçü ve sıkım kuvveti dikkate alınaraktan işinize yarayacak ürünlerin en uygununu göz önünde bulundurmanız gerekir.

Bu web sitesi, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezler kullanmaktadır.