Mühendislerimizi arayın : +90 (224) 250 21 12

Mühendislerimizi arayın : +90 (224) 250 21 12

En Yeni

Uzun Trifonlu Kelepçe

Ürünlerde
ALIŞVERİŞ YAPIN
ve TASARRUF EDİN
En Yeni

Uzun Trifonlu Kelepçe

Ürünlerde
ALIŞVERİŞ YAPIN
ve TASARRUF EDİN

Son Fırsatlar

Tesisat

Her Ay Başı İndirim

#BRSY20

Son Fırsatlar

Kombi

Buderus Ürünlerde

#BUDERUS

Son Fırsatlar

Oda Termostatı

Özel İndirimler

#EBURSAY
Radio Filter – Product category (Shop template)

Son Fırsatlar

Kombi

Buderus Ürünlerde

#BUDERUS

Son Fırsatlar

Oda Termostatı

Özel İndirimler

#EBURSAY
 • 19%
  1 1/4″ Uzun Trifonlu Kelepçe
  10,35
 • 19%
  1″ Uzun Trifonlu Kelepçe
  8,90
 • 19%
  1/2″ Uzun Trifonlu Kelepçe
  7,25
 • 19%
  3/4″ Uzun Trifonlu Kelepçe
  8,70
Bazı seçenekleri seçin
Radio Filter – Product category (Shop template)
 • 19%
  1 1/4″ Uzun Trifonlu Kelepçe
  10,35
 • 19%
  1″ Uzun Trifonlu Kelepçe
  8,90
 • 19%
  1/2″ Uzun Trifonlu Kelepçe
  7,25
 • 19%
  3/4″ Uzun Trifonlu Kelepçe
  8,70

Boru tesisatlarının düzgün ve kullanılabilir hale getirilmesinde uzun trifonlu kelepçe kullanılmaktadır. Boruların birbirine geçmesini sağlayan kelepçeler, borulara bir kanal oluşturarak işlev kazandırmaktadır. Uzun trifonlu sabitleyici kelepçeler yuvarlak bir yapıya sahiptir. Boru tesisatlarının kullanışlı hale gelmesi kelepçe kullanımı sayesinde oldukça pratik olmaktadır. Kelepçelerin seri bir şekilde sabitlemesi ile boru kanalları oluşum göstermektedir. Uzun trifonlu kelepçe Y şekline sahip bir ürün olarak tesisat alanında oldukça sık kullanılmaktadır.

Kelepçe kullanımı bağımsız olarak tesisat oluşturmaya yetmektedir. Böylelikle herhangi bağdaştırıcı ürüne ihtiyaç olmamaktadır. Özellikle uzun kelepçeler uygun fiyattan satışa sunulduğundan tesisat alanında oldukça ekonomik karşılanmaktadır. Uzun trifonlu kelepçe doğalgaz borularının oluşumunda oldukça kıymetlidir.
Uzun trifonlu kelepçe boru yüzeylerine yuvarlak plastik olan yapısı ile sabitlenmektedir. Tornavida yardımı ile her türlü boruya uyumlu bir şekilde oturan kelepçeler oldukça kullanışlıdır. Trifonlu kelepçelerde montaj esnasında düşme tehlikesi olanaksızdır. Rahat bir montaj avantajı sunduğundan birçok tesisat borusu yapımında trifonlu kelepçeler kullanılmaktadır. Bununla birlikte yatay, düşey ve dikey olarak kelepçeleri konumlandırmak mümkün olmaktadır. Kelepçeler güvenli bir şekilde boruların birbirine bağlanmasını sağlamaktadır. Kullanılacak alana göre zemin, duvar ve tavana kelepçe kullanımı sağlanabilmektedir. Uzun trifonlu kelepçe lastikli veya lastiksiz olarak kullanılabilir. Boru montajlarının kolaylığı aynı şekilde demontaj durumunda da görülmektedir. Özellikle yapısının yuvarlak olması hava kanalları ile de uyumluluk gösterdiğinden kullanım alanı daha da genişlemektedir.
İnşaat alanlarında boru tesisatlarında trifonlu kelepçe kullanımı kaçınılmazdır. Uzun trifonlu kelepçe yapısında bulunan çinko sayesinde paslanma yapmadan uzun süre kullanıma açıktır. Zaten aşınma yapmadıkça, borularda sorun olmadıkça değişmesi gerekmemektedir. Ancak bazen su ve doğalgaz borularında oluşan sorunlar neticesinde değişim kaçınılmazdır. Bu sebeple trifonlu kelepçe ihtiyacı mecburen gerekli görülmektedir. Uzun trifonlu kelepçe ihtiyaç doğrultusunda tesisatçının ilgilenmesi gereken bir iştir. Çünkü kullanılacak borunun özelliklerini ve hangi tip kelepçe bileşeni kullanılması gerektiğini ancak tesisatçı bilir. Bu sebeple internet vasıtasıyla bir alım satım yapmadan önce tesisatçı ile konuşmak çok önemli bir konudur. Bu sayede kelepçe ölçülerini öğrenmek mümkündür. Ancak kelepçe tipi ne olursa olsun makul bir fiyatlandırma olduğundan söz edebiliriz.
Uzun Trifonlu Kelepçe Faydaları

Binalara doğalgaz çekebilmek için uzun trifonlu kelepçe kullanımı yapılmaktadır. Askılama malzemesi ismiyle adlandırılan kelepçeler tesisatçılara montaj esnasında oldukça kolaylık sağlamaktadır. Uzun olması nedeni ile sabitleme çok daha sağlam olmaktadır. Trifonlu kelepçelerin lastik özelliği sayesinde ses, titreşim ve ısı izole edilebilmektedir. Böylece ses, ısı ve titreşim kaynaklı sorunlar bertaraf edilmiş olur. Özellikle genleşme sorununun önüne geçilmesi boruların daha sağlıklı ve dayanıklı bir yapıda birleşmesi açısından son derece önemlidir. Uzun trifonlu kelepçe kendinden vidalı olduğu için ekstra bir vidaya gerek duyulmamaktadır. Bunun yanı sıra uzun boyutu sayesinden borunun iç kısımlarında da sabitleme etkisi sağlar. Kısa olan trifonlu kelepçeler standart olarak bilinmektedir. Uzun kelepçeler çok daha güçlü birleştirme gücüne sahiptir.
Boruların güvenilir ve sağlam bir yapıda oluşması için kelepçeler en güvenilir inşa malzemesidir. Uzun trifonlu kelepçe ürünlerinde boru birleşimi sağlamak için hidrolik olarak ya da punto kaynaktan yararlanarak kelepçeler sıkıştırılabilmektedir. İçeriğindeki vida ağır olmayan boruların birleşimi için idealdir. Standart bir trifonlu kelepçe kullanılacaksa kısa olanlar tercih edilmelidir. Trifonlu kelepçelerin en güzel yanı vidalı olmalarıdır. Vida olayı sayesinde daha çabuk ve kolay boru tesisatları oluşabilmektedir. Bu sayede kişiler çok daha seri bir şekilde doğalgaz kullanımını başlatabilmektedir. Boru olmadan hat döşenmeden doğalgaz kullanımı imkansızdır. Bu sebeple boru tesisatlarının vazgeçilmez parçası uzun trifonlu kelepçe şarttır.
Trifonlu Kelepçe Cinsleri

Uzun trifonlu kelepçe kullanılan sabitleyici ürünlerden sadece bir tanesidir. Boru tesisatlarında kullanılmak üzere üretilmiş birden fazla kelepçe cinsi bulunmaktadır. Her kelepçe kendi ölçütleri ve özelliklerine göre uyumlu görünen boru ile birleşim gösterir. Trifonlu kelepçelerde en sık kullanılan model kısa yanı standart olan kelepçelerdir. Bununla birlikte uzun trifonlu kelepçe, lastikli, lastiksiz, somunlu, spring, ağır yük, PVC, kombi, paslanmaz somunlu ve trifonlu kelepçeler bulunmaktadır. Uzun trifonlu kelepçe boruların ölçü ve özelliklerine göre seçilmelidir. Bu yüzden bu konuda dikkatli davranılmasında yarar vardır. Aksi takdirde boru ve kelepçe arasında uyumsuzluk gözlemlenecek ve boruların sağlamlığı tehlikeye girecektir. Eşleşmeyen boru ve kelepçeler yapıda sorun oluştururlar. Bununla birlikte uyumsuz olanların iadesi süreci zaman kaybından ibaret olmaktadır. Bu sebeple kelepçe cinsleri dikkatle incelenmeli, işe yarayacak ürünler toplu şekilde alımı sağlanmalıdır. Birçok tesisatçı işini yapacağı kimse adına ihtiyaç listesi çıkarır ve malzemeleri kendisi seçer. Böyle bir durumda uyumsuzluk olması imkansızdır. Bilinçli yapılan seçimlerde her zaman güven vardır.
Boru kelepçeleri de diyebileceğimiz sabitleme görevi gören bu ürünlerin çoğu ağır yük taşıyabilecek kapasitede değildir. İçlerinden sadece ağır yük dediğimiz kelepçe türü ağır yük için üretilmiş kelepçelerdir. Bina borularının döşenmesinde kullanılan kelepçeler lastikli ve lastiksiz üretimi bulunmaktadır. Özellikle lastikli yapıda olan kelepçeler ısı, titreşim ve ses iletimini kısıtlar. Böylece boruların zarar görmesini ve oksitlenmesini engeller. Uzun trifonlu kelepçe sadece modelleri ile değil ölçüleri ile de farklılık gösteren ürünlerdir. Ölçü boyutlarına göre alım yapılması oldukça önem taşımaktadır. Boru boyutu baz alınaraktan en uygun kelepçe tercih edilmelidir. Boruya göre küçük veya büyük olan kelepçe boruyu tam kavrayamadığından boru hattının oluşmasını sağlayamaz. Bu yüzden tam ölçü oldukça ideal olacaktır.
Uzun Trifonlu Kelepçe Ölçüleri

Uzun trifonlu kelepçe ölçüleri doğru alındığında boru oluşumunu sağlayabilmektedir. Yanlış alınan ölçüler ne yazık ki tesisat oluşumunda güçlük çıkarmaktadır. Uzun trifonlu kelepçe boruyu tamamen kavraması oldukça önemlidir. Sağlam olması gereken doğalgaz borularında ölçü uyumsuzluğu kabul edilemez. Bu sebeple borulara uygunluk esastır. Bağlantı sağlayan kelepçeler ölçüleri ile de fiyat farklı oluşturmaktadır. Küçük ölçü ile büyük ölçü fiyatı aynı olmamaktadır. Bununla birlikte ölçü büyüdükçe sıkıştırma oranında artış olmaktadır. Her ölçünün farklı bir sıkıştırma aralığı bulunmaktadır. Bu sebeple ölçü dışında sıkıştırma aralıkları da önemli bir konudur. Uzun trifonlu kelepçe seçerken boru, ölçü, sıkıştırma kapasitesi bir bütün halinde ele alınmalıdır. Kelepçe ölçüleri oldukça değişkendir. Boru farklılığına göre istenen ebatlarda kelepçe alımı sağlanır.

Uzun Trifonlu Kelepçe Ölçü Boyutları

Uzun trifonlu kelepçe boyutları ile sıkışma kapasitesi dengelidir. Her boyutun ayrı sıkışma kapasitesi bulunur. Bu yüzden ölçüleri bakarken sıkışma aralıklarına da göz atmak gerekir. Elbette ki boru cinsi ölçü de fark yaratmaktadır. Her boru için farklı ölçü değerlendirmesi mevcuttur. Ölçüler belirli aralıklarda kendini göstermektedir. Ürünler ölçü, kopma yükü ve çalışma yükü açısından değerlendirerek kullanılmaktadır. Ölçü boyutlarında değişiklikler sabitlemenin çok daha üstün performans sağlamasın bakımından önemli seçimlerdir. Genel olarak uzun trifonlu kelepçe ölçüleri tesisatçılar tarafından seçilmektedir. İşinin ehli kişilerin bu konuda yanlışlık yapması olanaksızdır. Bu sebeple tesisatçınıza güvenerek ihtiyacınız olan malzemelerin alımını gerçekleştirebilirsiniz.
Uzun trifonlu kelepçe 1 ¼ -2” ölçüsünde 4.8 Kopma yükü taşır. Bununla birlikte bu ölçütteki kelepçeler çalışma yükü 1,6 olarak sağlar. 67-77-4” ölçüsündeki uzun kelepçeler ise 6,9 kopma gücü bulunur. Bu ölçütteki ürünler 2,3 çalışma yükü kaydeder. 122-135 ölçüsü arasında bulunanlar kopma yükü 7,8 iken çalışma yükü 2,6 olarak destek sağlar. Elbette ki arada kalan ölçüler de bulunmaktadır. Uzun trifonlu kelepçe ölçülerinde 18 adet farklı boyut bulunmaktadır. Her birinin sıkma kapasitesi de ayrı olarak işlev yapmaktadır. Ölçü farklılığı göz önünde bulundurarak en az 9mm en fazla 135mm sıkma kapasitesi bulunmaktadır. Bununla birlikte genel olarak uzun trifonlu kelepçe ürünleri toplu alımlar söz konusudur. Koli olarak satın alınan ürünler doğalgaz borularının düzenlenmesinde oldukça ekonomik olmaktadır. Uzun trifonlu kelepçe fiyatları adet fiyatları normal şartlarda oldukça uygun fiyatlardan satışa sunulmaktadır. Tesisat kurulumunda her şey dahil olarak hesaplama yapılmaktadır. Genel olarak bina içlerinde zaten tesisat borular işlenmiş olarak bulunmaktadır. Ancak boruların zarar görmesi halinde boruların yapılandırılması gerekir. Bu sayede tekrardan kelepçe ihtiyacına gerek duyulur.
Bununla birlikte doğalgazın var olmadığı yazlık alanlarda doğalgazın aktif olmasıyla doğalgaz tesisatına ihtiyaç duyulmaktadır. Böyle bir durumda boru hattının döşenmesi gerekir. Tesisatçılar malzeme envanteri çıkararak lazım olan boru ve kelepçe ölçülerini kullanmak üzere hazırda bulundurur.
Uzun Trifonlu Kelepçe Fiyatları

Uzun trifonlu kelepçe fiyat olarak oldukça uyguna gelmektedir. Özellikle toplu kelepçe alımında oldukça bütçe dostu olmaktadır. Bilindiği gibi doğalgaz hattı için yeterli sayıda kelepçe bulunması gerekir. Eksik ya da hasar durumlarında ölçüyü tutturmak zor olabilmektedir. Bu sebeple koli olarak almak çok daha akıllıcadır. Özellikle inşaat sektörlerinde kelepçe ürünlerinin kullanımı oldukça fazladır. Bu sebeple toplu alımda çok daha ekonomik olduğunu söyleyebiliriz. Bir adet uzun trifonlu kelepçe 17.00 lira olarak satılmaktadır. Elbette ki ölçü durumunu da göz önüne alınırsa ölçü yükseldikçe fiyat da artacaktır.
Uzun trifonlu kelepçe ölçüleri arasında en ucuz fiyat 8.00 lira olarak gözlemlenmektedir. Bunun yanı sıra adet fazlalığı halinde fiyatlarda artış olabilmektedir. Bu sebeple koli olarak almak her zaman daha güvenilir bir alışveriş olacaktır. Kelepçe ürününüzü tesisatçınıza bırakabileceğiniz üzere kendiniz ölçütlere uyaraktan alabilirsiniz. İnternet üzerinden birçok fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Uzun trifonlu kelepçe doğalgazın geçiş hatlarının kurulmasında önemli rol oynar. Böyle önemli bir malzemenin uygun fiyat içeriklerinde olması oldukça sevindiricidir. Günden güne değişen ekonomik şartlarda ısınmak için boru döşetmek başlı başına bir masraftır. İnşa için gerekli malzemelerinde makul fiyatlardan satışı sağlanması durumu biraz olsun dengelemektedir.
Eğer bir inşaat için doğalgaz hattı yapılıyorsa toptan fiyatlar oldukça avantaj yaratmaktadır. Ancak bireysel olarak yazlığa ya da müstakil bir eve doğalgaz çekilecekse o zaman çok daha zor ve karmaşık envanter alımı söz konusu olmaktadır. Uzun trifonlu kelepçe fiyatları ölçü aralıklarına göre değişir. Bu sebeple boruya eşdeğer kelepçelerin fiyat aralıklarını incelemek oldukça sağlıklı olacaktır.
Uzun Trifonlu Kelepçe Ne İşe Yarar?

Uzun trifonlu kelepçe bina içlerinde doğalgaz tesisatının kurumu için kullanılan çok önemli bir malzemedir. Uzun vidalama avantajı sunan trifonlu kelepçe yatay ve dikey olmak üzere montajlama kolaylığı sağlayabilmektedir. Bununla birlikte trifonlu kelepçeler boruların iç içe geçerek doğalgazın geçişine neden olmaktadır. Kelepçelerin güvenilir ve borularla uyum sağlaması tesisat alanında sürekli kullanımını sağlamaktadır. Elbette ki her boru birbirinden farklı yapı gösterir. Ancak buna özel üretilen farklı ölçütlerde kelepçelerde bulmak mümkün olmaktadır. Kelepçelerin bir özelliği de yalıtım sağlamasıdır. Isı, titreşim gibi genleşme yaratabilecek sorunların giderilmesi adına önemli bir izolasyon sağlar. Özellikle lastikli uzun trifonlu kelepçe bu anlamda oldukça yararlıdır. Bunun yanı sıra fiyat konusunda makul olması sektörde ekonomik rahatlık sağlanmasına neden olmaktadır.
Uzun trifonlu kelepçe aynı zamanda uzun ömürlü kullanım sağlamaktadır. Çok şiddetli bir sarsıntıya maruz kalmadıkça neredeyse bir ömür kullanım sağlayabilen boruların inşasında kullanılabilmektedir. Kelepçe olmadan doğalgaz boru hattının olması olanaksızdır. Boruları bir araya getiren, destekleyen hatta koruyucu rol oynayan uzun vidalı kelepçeler montajda da büyük kolaylık sağlar. Vidaları sayesinde tesisatçıların yapım aşamasında daha hızlı çalışabilmesini sağlar. Yatay ve dikey kullanım sağlaması da uygunluk açısından oldukça sağlıklıdır. Borular ister tavanda olsun ister zeminde her şekilde uzun trifonlu kelepçe borulara hâkim olacak şekilde yerleştirilebilir. Tesisatçıların dikkat etmesi gereken tek şey kelepçelerin duvara değmemesidir. Bu yüzden tesisatçılar duvarla kelepçeler arasında yirmi santim boşluk bırakmalıdır.
Çoğunluk doğalgaz borusu olarak kullanılan uzun trifonlu kelepçe yangın borularında ve su borularında da kullanılmaktadır. Her borunun kendi içeriğine uygun kelepçe bulmak mümkündür. Özellikle lastikli olan trifonlu kelepçeler çeşitli dış etkenlerden boruları koruyarak eklem yerlerinde sıkıntı oluşturmamaktadır. Özellikle genleşme yapmaması uzun ömürlü kullanım sağlanması açısından çok önemlidir.
Bunun yanı sıra borular için pas oldukça zararlı bir şeydir. Kelepçeler boruların eklem yerlerinde pas oluşumunu engelleyebilmektedir. Uzun trifonlu kelepçe seçimini tesisatçınıza bırakırsanız boru tesisatından çok daha sağlıklı sonuç almanız mümkündür. Genellikle oturduğunuz binada zaten bu borular yapılmıştır. Ancak bazen doğalgazın suyu ısıtması ve tüp yerine kullanımı mümkündür. Böyle bir konu gündeme geldiğinde eve ayrıca boru döşenmesi gerekmektedir. Bu sayede suyu sıcak kullanabilir, tüp parası vermekten kurtulabilirsiniz. Bu boruların döşenmesinde de kelepçe kullanımı sağlanmaktadır. Kelepçe ve boruyu ayrılmaz bir ikili olarak düşünebilirsiniz. Dolayısı ile bir tesisatın kullanımı için ikisi de şarttır.

Uzun Trifonlu Kelepçe Montajı

Uzun trifonlu kelepçe montajı tesisatçılar tarafından sağlanmaktadır. Bilmeyen birinin bu tip montajları sağlaması oldukça tehlikelidir. Bu yüzden işin ehli tesisatçılar yardımı ile borularınızın döşenmesinde kelepçe kullanımı sağlanabilir. Tesisatçılar hangi boru için hangi ölçüde uzun trifonlu kelepçe kullanılacağını bilmektedir. Bu yüzden bu konuda arayış yerine tesisatçılara güvenmek çok doğru olacaktır. Kelepçe fiyatları oldukça cüzi olduğundan ekonomik bütçeleri yıpratmayacak şekilde düzenlenmiştir.
Uzun trifonlu kelepçe avantajlı ürünlerdendir. Hem montajda sıkıntı çıkartmaz hem de ekonomik olarak satışı sağlanır. Vidalı yapılı sayesinde pratik kullanım sunar. Bunun yanı sıra montajın kaliteli ürünlerle yapılmış olmasından ötürü ses emilimi sağlanır. Ses emiliminin olması doğal gaz geçişleri esnasında sesin bloke edilmesini sağlamaktadır. Boruların iyi sıkışmış olması çevrenin zarar görmesini engelleyecektir. Her borunun kendi kapasitesine göre uzun trifonlu kelepçe bulunur. Bunlar tesisatçılar tarafından tespit edilerek envantere konur ve montaj işlemleri başlatılır.
Uzun trifonlu kelepçe vidaları olması sayesinde kullanışlıdır. Ayrıca uzun olması içe de baskı yaparak sağlamlaştırmayı sağlamaktadır. İnşaat alanlarındaki boru hatlarının döşenmesinde önemli rol oynayan ürünleridir. Borularınızın sağlam olarak doğalgaz taşıyabilmesi için mutlaka uzun trifonlu kelepçe kullanılmalıdır.
Uzun Trifonlu Kelepçeler ölçüleri sayesinde her türlü boru hattına uyum sağlayabilmektedir. Ölçülerde fiyat değişikliği oluşsa da yine de makul olarak satılmaya devam etmektedir. Kelepçeler hırdavatçı, nalbur ürünleri satılan yerlerde bulunabilmektedir. Bununla birlikte çeşitli internet sitelerinde de uzun trifonlu kelepçe ürünleri bulunmaktadır. Sabitleyici olarak borularda kelepçe kullanılması hesaplı ve seri montaj için idealdir. Kelepçelerin içeriğinde bulunan 8-10 gr. mikro çinkonun varlığı oksitlenmeyi de önlediğinden uzun süreli kullanımlar için oldukça verimlidir. Montajların kolay olması tesisatçılar tarafından da memnun edicidir. Elindeki envanterler sayesinde tesisatçılar bir gün süre ile evlere doğalgaz döşemesi yapmaktadır. Pratik ürün olan kelepçeler tesisat alanında hayatı kolaylaştıran unsurlardır.

Bu web sitesi, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezler kullanmaktadır.